Kvetiny, Británia a Európa: zoradené podľa vedeckých mien

Eryngium maritimum - cezmína morská Epipactis atrorubens - tmavočervený helleborín Ophrys lutea - žltá Ophrys - žltá včela orchidea Melampyrum arvense - kravská pšenica Iris lutescens Dracunculus vulgaris - drak obyčajný Narcissus elegans

Fotografie, identifikácia a príručky biotopov pre 650 druhov divých kvetov z Británie a Európy. Obrázkové galérie rastlinných rodín vrátane 150 divokých orchideí. Pozrite si tiež podstatu a biológiu orchideí, systematiku a taxonómiu, označenia ochrany a starostlivosť o orchidey ako izbové rastliny.

Register druhov - triediť podľa:> Vedecké názvy> Bežné názvy> Botanické čeľade> Dominantná farba

A až Z vedeckými názvami A až Z bežnými názvami A až Z od botanických rodín podľa farby
Achillea millefolium Yarrow Asteraceae 2
Achillea ptarmica Kýchavka Asteraceae 2
Acis autumnalis Jesenná vločka Amaryllidaceae 2
Acis trichophyllum Snehová vločka s tromi listami Amaryllidaceae 2
Adoxa moschatellina Radničné hodiny Adoxaceae 2
Aegopodium podagraria Ground Elder Apiaceae 2
Aethionema saxatile Spálený Candytuft Brassicaceae 2
Ajuga pyramidalis Pyramidálny kocka Lamiaceae 5
Ajuga reptans Polnice Lamiaceae 5
Alchemilla vulgaris Dámsky plášť Ružovité 1
Alliaria petiolata Jack-by-the-Hedge Brassicaceae 2
Allium ampeloprasum Divoký pór Amaryllidaceae 5
Allium subvillosum Allium subvillosum Amaryllidaceae 2
Allium ursinum Ramsons Amaryllidaceae 2
Althaea officinalis Marsh Mallow Malvaceae 5
Anacamptis collina Orchidea s vejármi Orchidaceae 5
Anacamptis coriophora Bug Orchid Orchidaceae 4
Anacamptis coriopohora subsp. fragrans Bug Orchid Orchidaceae 5
Anacamptis laxiflora Orchidea s kvetom laax Orchidaceae 5
Anacamptis morio Orchidea so zelenými krídlami Orchidaceae 5
Anacamptis morio subsp. champagneuxii Šampanské orchidey Orchidaceae 5
Anacamptis morio subsp. longicornu Dlhoočkaná orchidea Orchidaceae 5
Anacamptis papilionaceae Orchidea ružového motýľa Orchidaceae 5
Anacamptis pyramidalis Pyramidálna orchidea Orchidaceae 5
Anacamptis pyramidalis var. albiflora Pyramidálna orchidea - biela odroda Orchidaceae 2
Anacamptis sancta Svätá orchidea Orchidaceae 5
Anagallis arvensis Scarlet Pimpernel Primulaceae 4
Anagallis monelli Krovinatý bedrník Primulaceae 6
Anagallis tenella Bog Pimpernel Primulaceae 5
Anchusa azurea Veľký modrý Alkanet Boraginaceae 6
Andromeda porifolia Bog Rosemary Ericaceae 5
Andryala integrifolia Andryala Asteraceae 3
Anemone coronaria Crown Anemone Ranunculaceae 4
Anemone drženíreichii Anemone drženíreichii Ranunculaceae 2
Anemone nemorosa Drevená sasanka Ranunculaceae 2
Anemone palmata Žltá sasanka Ranunculaceae 3
Angelica sylvestris Divoká Angelica Apiaceae 2
Antennaria dioica Večná hora Asteraceae 2
Anthemis rigida Harmanček bez lúčov Asteraceae 3
Anthriscus sylvestris Kravská petržlenová vňať Apiaceae 2
Anthyllis vulneraria Oblička na obličkách Fabaceae 3
Anticlea elegans Elegantné fotoaparáty smrti Melanthiaceae 2
Antirrhinum majus Snapdragon Plantaginaceae 5
Aquilegia caerulea Colorado Blue Columbine Ranunculaceae 6
Aquilegia elegantula Západná Červená Kolumbína Ranunculaceae 4
Aquilegia flavescens Žltá kolumbína Ranunculaceae 3
Aquilegia vulgaris Aquilegia Ranunculaceae 6
Arbutus unedo Jahodový strom Ericaceae 4
Arctium mínus Malý lopúch Asteraceae 5
Argemone polyanthemos Pichľavý mak Papaveraceae 2
Arisarum simorrhinum Mníchova kukla Araceae 7
Aristolochia baetica Holanďanova fajka Aristolochiaceae 7
Aristolochia cretica Krétsky rod Aristolochiaceae 7
Aristolochia paucinervis Aristolochia longa Aristolochiaceae 7
Armeria maritima Thrift (morské ružové) Plumbaginaceae 5
Armeria pungens Morská ruža Plumbaginaceae 4
Arum creticum Cretan Arum Araceae 3
Arum ideum Mountain arum Araceae 2
Arum italicum Veľký kukučkový pinta Araceae 2
Arum maculatum Páni a dámy Araceae 1
Asclepias speciosa Efektné mliečne riasy Apocynaceae 5
Asphodeline lutea Žltý asfodel Xanthorrhoeaceae 3
Asphodelus aestivus Spoločný Asphodel Xanthorrhoeaceae 2
Asphodelus fistulosus Asphodel s dutými stopkami Xanthorrhoeaceae 2
Astericus maritimus Sedmokráska žltá Asteraceae 3
Astragalus lusitanicus Astragalus lusitanicus Fabaceae 2
Astragalus tragacantha subsp. vicentinus Astragalus tragacantha Fabaceae 2
Astrantia major Veľká Masterwort Apiaceae 5
Atropa belladonna Smrtiaci nočný tieň Solanaceae 5
Aubretia deltoidea Aubrieta Brassicaceae 5
Baldellia ranunculoides Malý vodný plantain Alismataceae 5
Balsamorhiza sagitata Arrowleaf Balsamroot Asteraceae 3
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 5
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 3
Bellis perennis Daisy Asteraceae 2
Borago officinalis Borák lekársky Boraginaceae 1
Bougainvillea glabra Popínavé rastliny Nyctaginaceae 5
Brassica oleracea Lesná kapusta Brassicaceae 3
Butomus umbellatus Kvitnúci zhon Butomaceae 5
Cakile maritima Morská raketa Brassicaceae 2
Callitriche stagnalis Water Starwort Callitrichaceae 2
Calluna vulgaris Heather - Ling Ericaceae 5
Caltha palustris Marsh-nechtík Ranunculaceae 3
Calypso bulbosa Rozprávková papuča Orchidaceae 5
Calystegia sepium Hedge Bindweed Convolvulaceae 2
Calystegia silvatica Veľká svätojánska Convolvulaceae 2
Calystegia soldanella Morská svätojánska Convolvulaceae 2
Camassia quamash Bežné modré kamery Asparagaceae 6
Campanula rotundifolia Harebell Campanulaceae 6
Campanula thyrsoides Zvonček žltý Campanulaceae 3
Campanula trachelium Zvonček lekársky Campanulaceae 6
Cardamine bulbifera Koralový koreň Brassicaceae 5
Cardamine pratensis Kvet kukučky Brassicaceae 5
Carlina vulgaris Carline Thistle Asteraceae 7
Carpobrutus edulis Hotentot Fig - fialový Aizoaceae 5
Carpobrutus edulis Hotentot Fig - žltá Aizoaceae 3
Centaurea cyanus Chrpa Asteraceae 6
Centaurea nigra Knapweed obyčajný Asteraceae 5
Centaurea pullata Centaurea pullata Asteraceae 5
Centaurea scabiosa Knapweed väčší Asteraceae 5
Centaurium erythraea Spoločná Centaury Gentianaceae 5
Centranthus ruber

Červený valerián Valerianaceae 4
Cephalanthera damasonium Biela helleborine Orchidaceae 2
Cephalanthera longifolia Helleborine s mečovými listami Orchidaceae 2
Cephalanthera rubra Červená helleborine Orchidaceae 5
Cerinthe major Honeywort - krém Boraginaceae 3
Cerinthe major Medovka - fialová Boraginaceae 5
Chamorchis alpina Chamorchis alpina Orchidaceae 1
Chelidonium majus Vlaštovičník veľký Papaveraceae 3
Chenopodium vulvaria Smradľavá husia noha Chenopodiaceae 2
Chrysosplenium opozitifolium Zlatá lomikameň Saxifragaceae 1
Cichorium intybus Čakanka Asteraceae 6
Circaea lutetiana Zaklínačov nočný tieň Onagraceae 2
Cirsium arvense Plazivý bodliak Asteraceae 5
Cirsium dissectum Bodliak lúčny Asteraceae 5
Cistanche phelypaea Cistanche Orobanchaceae 3
Cistus albidus Cistus sivý Cistaceae 5
Cistus ladanifer Gum Cistus Cistaceae 2
Cistus salviifolius Cistus šalviový Cistaceae 2
Claytonia sibirica Ružová portulaka Portulacaceae 5
Clematis alpina Alpine Clematis Ranunculaceae 6
Clematis vitalba Brada starého človeka Ranunculaceae 2
Cochlearia officinalis Tráva obyčajná Brassicaceae 2
Colchicum autumnale Jesenný krokus Colchicaceae 5
Comarum palustre Marsh Cinquefoil Ružovité 5
Conium maculatum Jedľovec Apiaceae 2
Conopodium majus Pignut Apiaceae 2
Consolida ambigua Ročný Larkspur Ranunculaceae 6
Convolvulus arvensis Ľubovník poľný Convolvulaceae 2
Convolvulus tricolor Trpasličí konvolvulus Convolvulaceae 6
Corallorhiza maculata f. immaculata Western Coralroot (žltý, bez škvŕn) Orchidaceae 1
Corallorhiza maculata f. intermedia Western Coralroot (hnedo stonkový) Orchidaceae 1
Corallorhiza mertensiana Orchidea západného koralu Orchidaceae 1
Corallorhiza trifida Koralový koreň Orchidaceae 1
Cotula coronopifolia Gombička Asteraceae 3
Cota tinctoria Žltý harmanček Asteraceae 3
Crambe maritima Morská kapusta Brassicaceae 2
Crepis rubra Pink Hawksbeard Asteraceae 5
Cuscuta epithymum Spoločný Dodder Cuscutaceae 4
Cyclamen creticum Krétsky sušený chlieb Primulaceae 2
Cymbalaria muralis Iad-leaved Toadflax Plantaginaceae 5
Cynoglossum creticum Jazyk modrého psa Boraginaceae 6
Cynomorium coccineum Maltézsky hríb Cynomoriaceae 7
Cypripedium acaule Ružová dámska papučová orchidea Orchidaceae 4
Cypripedium calceolus Dámska papučová orchidea Orchidaceae 3
Cytinus hypocistis Cytinus hypocistus Rafflesiaceae 3
Cytinus ruber Cytinus ruber Rafflesiaceae 4
Dactylorhiza cordigera Marsh-orchidea kvetovaná srdcom Orchidaceae 5
Dactylorhiza ebudensis Hebridean Marsh-orchidea Orchidaceae 5
Dactylorhiza elata Robustná Marsh-orchidea Orchidaceae 5
Dactylorhiza elata var. brennensis Robustná Marsh-orchidea var. brennensis Orchidaceae 5
Dactylorhiza fuchsii Spoločná škvrnitá orchidea Orchidaceae 5
Dactylorhiza fuchsii subsp. okellyi O'Kelly's Spotted-orchid Orchidaceae 2
Dactylorhiza fuchsii var. rodochila Spoločná škvrnitá orchidea Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. inkarnáta Ranná marsh-orchidea Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. coccinea Ranná marsh-orchidea Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. fialová Leopard Orchid Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. orchroleuca Ranná marsh-orchidea Orchidaceae 2
Dactylorhiza incarnata subsp. pulchella Ranná marsh-orchidea Orchidaceae 5
Dactylorhiza maculata Vres bodkovaný-orchidea Orchidaceae 5
Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Orchidaceae 5
Dactylorhiza majalis Orchidea širokolistá Orchidaceae 5
Dactylorhiza majalis var. kerryensis Irish Marsh-orchid Orchidaceae 5
Dactylorhiza praetermissa Southern Marsh-orchidea Orchidaceae 5
Dactylorhiza purpurella Orchidea severná Orchidaceae 5
Dactylorhiza purpurella var. cambrensis Northern Marsh-orchid var. cambrensis Orchidaceae 5
Dactylorhiza romana Rímska orchidea Orchidaceae 5
Dactylorhiza saccifera Dactylorhiza saccifera Orchidaceae 5
Dactylorhiza sambucina Orchidea starokvetá Orchidaceae 3
Dactylorhiza traunsteinerioides Marsh-orchidea úzkolistá Orchidaceae 5
Dactylorhiza viridis Žabia orchidea Orchidaceae 4
Dactylorhiza xgrandis Dactylorhiza xgrandis Orchidaceae 5
Datura stramonium Tŕň-jablko Solanaceae 2
Daucus carota Divoká mrkva Apiaceae 2
Dianthus deltoides Maiden Pink Caryophyllaceae 5
Dianthus superbus Fringed Pink Caryophyllaceae 5
Digitalis grandiflora Veľký náprstník žltý Plantaginaceae 3
Digitalis lanata Digitalis lanata Plantaginaceae 7
Digitalis purpurea Náprstník Plantaginaceae 5
Dipcadi serotinum Dipcadi Liliaceae 7
Dipsacus fullonum Čajka Dipsacaceae 6
Dodecatheon pulchellum Niekoľkokvetá padajúca hviezda Primulaceae 5
Doronicum columnae Leopardova zlosť Asteraceae 3
Dracunculus vulgaris Spoločný drak Arum Araceae 7
Drosera rotundifolia Rosnatka okrúhlolistá Droseraceae 2
Drosophyllum lusitanicum Portugalská rosička Drosophyllaceae 3
Dryas octopetala Mountain Avens Ružovité 2
Ecballium elaterium Striekanie uhorky Cucurbitaceae 2
Echium angustifolium Bugloss úzkolistý Boraginaceae 6
Echium italicum Bledý Bugloss Boraginaceae 6
Echium vulgare Zmije Bugloss Boraginaceae 6
Elodea canadensis Kanadský pleskáč Hydrocharitaceae 1
Epilobium angustifolium Rosebay Willowherb Onagraceae 5
Epilobium hirsutum Veľká vŕba Onagraceae 5
Epilobium palustre Marsh Willowherb Onagraceae 5
Epipactis atrorubens Tmavočervený helleborín Orchidaceae 4
Epipactis dunensis Duna helleborine Orchidaceae 1
Epipactis dunensis subsp. tynenensis Tyne Helleborine Orchidaceae 2
Epipactis helleborine Helleborine širokolistá Orchidaceae 1
Epipactis helleborine var. albifolia Helleborine širokolistá Orchidaceae 2
Epipactis helleborine var. purpurea Helleborine širokolistá Orchidaceae 5
Epipactis helleborine var. viridiflora Helleborine širokolistá Orchidaceae 1
Epipactis leptochila Helleborine s úzkymi perami Orchidaceae 1
Epipactis lusitanica Epipactis lusitanica Orchidaceae 1
Epipactis microphylla Epipactis microphylla Orchidaceae 1
Epipactis neerlandica Epipactis neerlandica Orchidaceae 1
Epipactis palustris Marsh Helleborine Orchidaceae 2
Epipactis phyllanthes Helleborine zelená Orchidaceae 1
Epipactis phyllanthes var . cambrensis Helleborine zelená Orchidaceae 1
Epipactis phyllanthes var . vectensis Helleborine zelená Orchidaceae 1
Epipactis purpurata Violet Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis purpurata var. rosea Violet Helleborine Orchidaceae 5
Epipactis sancta Lindisfarne Helleborine Orchidaceae 2
Epipactis tremolsii Epipactis tremolsii Orchidaceae 1
Epipogium aphyllum Duchová orchidea Orchidaceae 5
Eranthis hyemalis Zimný akonit Ranunculaceae 3
Erica arborea Tree Heath Ericaceae 2
Erica ciliaris Dorset Heath Ericaceae 5
Erica cinerea Bell Heather Ericaceae 5
Erica lusitanica Portugalské vresovisko Ericaceae 2
Erica multiflora Erica multiflora Ericaceae 5
Erica tetralix Kríža listnatá Heath Ericaceae 5
Eriophorum angustifolium Tráva obyčajná bavlna Cyperaceae 2
Eriophorum vaginatum Bavlnená tráva (Bog Cotton) Cyperaceae 2
Erodium lebelii Lepkavý bocian Geraniaceae 5
Eryngium maritimum Sea Holly Apiaceae 6
Erysimum cheiri Wallflower Brassicaceae 3
Eupatorium cannabinum Konopné řepík Asteraceae 5
Euphorbia acanthothamnos Grécke ostnaté ostroha Euphorbiaceae 2
Euphorbia characias Veľký stredomorský pryšec Euphorbiaceae 2
Euphorbia portlandica Portland Spurge Euphorbiaceae 2
Euphrasia officinalis Svetelný lúč Lamiaceae 2
Fallopia japonica Japonská krídlatka Polygonaceae 2
Fedia cornucopiae Fedia Valerianaceae 5
Ferraria crispa Čierna vlajka Iridaceae 7
Filipendula ulmaria Múčnatka Ružovité 2
Filipendula vulgaris Dropwort Ružovité 2
Foeniculum vulgare Fenikel Apiaceae 3
Fragaria vesca Lesná jahoda Ružovité 2
Frasera speciosa Zelený horec Gentianaceae 2
Fritillaria lusitanica Fritillaria lusitanica Liliaceae 5
Fritillaria meleagris Fritillaria meleagris Liliaceae 5
Fumaria capreolata Biely zúrenársky podnik Papaveraceae 2
Gagea bohemica Radnor Lily Liliaceae 3
Gagea peduncularis Žltá betlehemská hviezda Liliaceae 3
Gagea serotina Snowdon Lily Liliaceae 3
Gaillardia aristata Deka kvetina Asteraceae 3
Galanthus nivalis Snežienka Liliaceae 2
Galeopsis tetrahit Konope obyčajná Lamiaceae 5
Galium aparine Sekáčiky Rubiaceae 2
Galium mollugo Hedge Bedstraw Rubiaceae 2
Galium odoratum Woodruff Rubiaceae 2
Galium palustre Marsh Bedstraw Rubiaceae 2
Galium saxatile Heath Bedstraw Rubiaceae 2
Galium verum Lady's Bedstraw Rubiaceae 3
Gennaria diphylla Gennaria diphylla Orchidaceae 2
Gentiana parryi Horský horčík Gentianaceae 6
Gentiana verna Jarný horec Gentianaceae 6
Gentianopsis Thermalis Rocky Mountain Fringed Gentian Gentianaceae 6
Geranium dissectum Rezané listy Geraniaceae 5
Geranium lucidum Svietiaci žeriav Geraniaceae 5
Pelargónie phaeum Dusky Crane's-bill Geraniaceae 5
Pelargónie pratense Lúčny žeriav Geraniaceae 6
Geranium robertianum Bylina Robert Geraniaceae 5
Geranium sanguineum Bloody Crane's Bill Geraniaceae 5
Geranium sylvaticum Návrh zákona Wood Crane Geraniaceae 5
Geum rivale Water Avens Ružovité 4
Geum urbanum Wood Avens Ružovité 3
Gladiolus italicus Mečík poľný Iridaceae 5
Glaucium corniculatum Červený rohatý-mak Papaveraceae 4
Glaucium flavum Mak žltohnedý Papaveraceae 3
Glebionys coronaria Crown Daisy Asteraceae 3
Glechoma hederacea Pozemný brečtan Lamiaceae 6
Goodyera repens Plazivé dámske kadečky Orchidaceae 2
Gymnadenia borealis Heath Voňavá orchidea Orchidaceae 5
Gymnadenia conopsea Krieda voňavá orchidea Orchidaceae 5
Gymnadenia densiflora Voňavá orchidea močiarna Orchidaceae 5
Gymnadenia frivaldii Gymnadenia frivaldii Orchidaceae 5
Gymnadenia nigra subsp. rhellicani Čierna vanilková orchidea Orchidaceae 5
Gymnadenia odoratissima Gymnadenia odoratissima Orchidaceae 5
Gymnadenia rubra Červená vanilková orchidea Orchidaceae 4
Gynandriris sisyrinchium Barbary Nut Iridaceae 6
Hammarbya paludosa Bog Orchid Orchidaceae 1
Haquetia epipactis Haquetia Apiaceae 1
Helichrysum stoechas Helichrysum stoechas Asteraceae 3
Helleborus foetidus Smradľavá čemerica Ranunculaceae 1
Helleborus viridis Čemeřice zelená Ranunculaceae 1
Heracleum mantegazzianum Rokfort obrovský Apiaceae 2
Heracleum sphondylium Boľševník Apiaceae 2
Herminium monorchis Musk Orchid Orchidaceae 1
Hieracium portlandicum Jastrab obyčajný Asteraceae 3
Himantoglossum comperianum Komperova orchidea Orchidaceae 5
Himantoglossum hircinum Jašterica orchidea Orchidaceae 1
Himantoglossum robertianum Obrie orchidey Orchidaceae 5
Hyacinthoides hispanica Španielsky zvonček Asparagaceae 6
Hyacinthoides non-scripta Bluebell Asparagaceae 6
Hyoscyamus niger Henbane Solanaceae 7
Hypericum elodes Ľubovník bodkovaný Hypericaceae 3
Hypericum humifusum Trailing St John's Wort Hypericaceae 3
Hypericum olympicum Hypericum olympicum Hypericaceae 3
Hypericum pulchrum Štíhly ľubovník bodkovaný Hypericaceae 3
Hypericum punctatum Perforovaná ľubovník bodkovaný Hypericaceae 3
Hypochaeris radicata Spoločná mačka Asteraceae 3
Impatiens capensis Oranžový balzam Balsaminaceae 5
Impatiens grandulifera Himalájsky balzam Balsaminaceae 5
Inula helenium Elecampane Asteraceae 3
Iris albicans Iris albicans Iridaceae 2
Iris foetidissima Iris foetidissima Iridaceae 5
Iris lutescens Iris lutescens Iridaceae 3
Iris pseudacorus Iris žltej vlajky Iridaceae 3
Iris pseudopumila Iris pseudopumila Iridaceae 3
Iris reichenbachii Iris reichenbachii Iridaceae 3
Iris xiphium Španielska Iris Iridaceae 6
Jasione montana Sheepsbit Scabious Campanulaceae 6
Knautia arvensis Field Scabious Dipsacaceae 6
Lactuca perennis Modrý šalát Asteraceae 6
Lamium album Biela Deadnettle Lamiaceae 2
Lamium galeobdolon Žltý archanjel Lamiaceae 3
Lamium purpureum Červená Deadnettle Lamiaceae 5
Lapsana communis Bradavica Asteraceae 3
Lathrea clandestina Fialová zubná pasta Orobanchaceae 5
Lathyrus japonicus Morský hrášok Fabaceae 5
Lathyrus latifolius Večný hrášok listnatý Fabaceae 5
Lathyrus pratensis Lúčne háčkovanie Fabaceae 3
Lavandula stoechas Francúzska levanduľa Lamiaceae 5
Lemna minor Kačica obyčajná Lemnaceae 1
Lepidium heterophyllum Smith's Pepperwort Brassicaceae 2
Leucanthemum vulgare Marguerity Asteraceae 2
Lilium carniolicum Carnic Lily Liliaceae 4
Lilium martagon Martagon Lily Liliaceae 5
Lilium philadelphicum Drevo ľalia Liliaceae 4
Limodorum abortivum Violet Limodore Orchidaceae 5
Limonium recurvum subsp. portlandicum Portlandské more spurge Plumbaginaceae 5
Limonium sinuatum Okrídlená morská levanduľa Plumbaginaceae 5
Limonium vulgare Morská levanduľa Plumbaginaceae 5
Linaria algarviana Algarve Toadflax Plantaginaceae 5
Linaria ametystea Španielsky Toadflax Plantaginaceae 5
Linaria reflexa Reflexované ovocie Toadflax Plantaginaceae 3
Linaria repens Bledá muchotrávka Plantaginaceae 6
Linaria vulgaris Spoločný Toadflax Plantaginaceae 3
Linum narbonense Krásny Ľan Linaceae 6
Liparis loeselii Fen Orchid Orchidaceae 1
Lithodora fruticosa Krehký Gromwell Boraginaceae 6
Lithophragma parviflorum Woodlandstar Saxifragaceae 2
Lithospermum officinale Spoločný Gromwell Boraginaceae 2
Lobelia dortmanna Voda Lobelia Campanulaceae 5
Lobelia urens Heath Lobelia Campanulaceae 6
Lonicera periclymenum Zimolez Caprifoliaceae 3
Lotus corniculatus Trojlístok vtákov Fabaceae 3
Lotus pedunculatus Trojlístok väčší Fabaceae 3
Lunaria annua Čestnosť Brassicaceae 5
Lupinus angustifolius Lupin úzkolistý Fabaceae 6
Lupinus arboreus Bush Lupin Fabaceae 3
Lupinus luteus Žltý vlčí bôb Fabaceae 3
Lupinus micranthus Bitter Blue Lupin Fabaceae 6
Lysimachia nemorum Žltý bedrník Primulaceae 3
Lysimachia nummularia Plazivá Jenny Primulaceae 3
Lysimachia vulgaris Žltá Loosestrife Primulaceae 3
Lythrum salicaria Fialová Loosestrife Lythraceae 5
Malcolmia flexuosa Malcolmia flexuosa Brassicaceae 5
Malcolmia littorea Strieborný morský výlov Brassicaceae 5
Malva arborea Slez lesný Malvaceae 5
Malva moschata Musk slez Malvaceae 5
Malva multiflora Slez trpasličí Malvaceae 5
Malva sylvestris Slez obyčajný Malvaceae 5
Mandragora autumnalis Mandragora Solanaceae 5
Matricaria discoidea Pineaple Mayweed Asteraceae 3
Matthiola sinuata Morské zásoby Brassicaceae 5
Matthiola tricuspidata Trojrohá pažba Brassicaceae 5
Meconopsis cambrica Waleský mak Papaveraceae 3
Medicago lupulina Black Medick Fabaceae 3
Prístav Medicago Sea Medick Fabaceae 3
Melampyrum arvense Polná krava-pšenica Orobanchaceae 5
Melampyrum cristatum Chocholatá kravská pšenica Orobanchaceae 5
Melampyrum nemerosum Drevo Krava-pšenica Orobanchaceae 3
Melampyrum pratense Kravica obyčajná Orobanchaceae 3
Melampyrum scardicum Maďarská kravská pšenica Orobanchaceae 5
Melittis melissophyllum Bastard Balm Lamiaceae 5
Mentha aquatica Water Mint Lamiaceae 5
Mentha spicata Oštepová mäta Lamiaceae 5
Menyanthes trifoliata Bogbean Menyanthaceae 2
Mercurialis perennis Psia ortuť Euphorbiaceae 1
Mimulus guttatus Kvet opice Phrymaceae 3
Minuartia obtusiloba Alpský pieskovec Caryophyllaceae 2
Misopates calycinum Misopates calycinum Plantaginaceae 5
Misopates orontium Malý Snapdragon Plantaginaceae 5
Muscari comosum Strapcový hyacint Asparagaceae 5
Muscari neglectum Hroznový hyacint Asparagaceae 6
Myosotis arvensis Pole Nezabudni Boraginaceae 6
Myosotis ramosissima Skoré Nezabudni Boraginaceae 6
Myosotis scorpioides Voda Nezábudka Boraginaceae 6
Myrica gale Bog Myrtle Myricaceae 4
Myriophyllum spicatum Spiceed Water Milfoil Haloragaceae 1
Narcis bulbocodium Žltá obruč spodnička narcis Amaryllidaceae 3
Narcissus calcicola Narcissus calcicola Amaryllidaceae 3
Narcissus elegans Narcissus elegans Amaryllidaceae 2
Narcissus papyraceus Paperwhite Narcissus Amaryllidaceae 2
Narcissus poeticus Básnikov narcis Amaryllidaceae 3
Narcissus pseudonarcissus Narcis Amaryllidaceae 3
Narcissus serotinus Narcissus serotinus Amaryllidaceae 2
Narthecium ossifragum Bog Asphodel Nartheciaceae 3
Nasturtium officinale Riečna voda Brassicaceae 2
Neotinea conica Kónická orchidea Orchidaceae 5
Neotinea lactea Mliečna orchidea Orchidaceae 5
Neotinea maculata Husto kvitnúca orchidea Orchidaceae 5
Neotinea tridentata Ozubená orchidea Orchidaceae 5
Neotinea tridentata subsp . conica Kónická orchidea Orchidaceae 5
Neotinea ustulata Orchidea so spálenou špičkou Orchidaceae 5
Neottia cordata Malá Twayblade Orchidaceae 7
Neottia cordata var. nefrophylla Westernová srdcovka Twayblade Orchidaceae 1
Neottia nidus-avis Vtáčie hniezdo orchidey Orchidaceae 7
Neottia ovata Spoločný Twayblade Orchidaceae 1
Nepeta tuberosa Mačka (Nepeta tuberosa) Lamiaceae 6
Nerium oleander Oleander Apocynaceae 6
Nuphar lutea Žltý lekno Nymphaeaceae 3
Nymphaea alba Biely lekno Nymphaeaceae 2
Nymphoides peltata Strapatý lekno Menyanthaceae 3
Odontites vernus Červená Bartsia Orobanchaceae 5
Oenanthe crocata Jedlovec vodný Dropwort Apiaceae 2
Oenanthe fistulosa Tubular Water Dropwort Apiaceae 2
Oenanthe lachenalii Vodná kvapka petržlenu Apiaceae 2
Oenothera biennis Večerný prvosienka Onograceae 3
Ononis pusilla Ononis pusilla Fabaceae 3
Ononis repens Odpočívadlo Fabaceae 5
Onopordum illyricum Ilýrsky škótsky bodliak Asteraceae 6
Onosma erectum Zlatá kvapka Boraginaceae 3
Onosma graecum Zlatá kvapka Boraginaceae 3
Onosma lucana Bledá zlatá kvapka Boraginaceae 2
Onosma taurica Zlatá kvapka Boraginaceae 7
Ophrys apifera Včelia orchidea Orchidaceae 7
Ophrys apifera x Ophrys insectifera Bee Orchid x Fly Orchid Orchidaceae 7
Ophrys apulica Ophrys apulica Orchidaceae 7
Ophrys bertolonii Bertoloniho včelia orchidea Orchidaceae 5
Ophrys bertoloniiformis Ophrys bertoloniiformis Orchidaceae 1
Ophrys biscutella Okuliarové okuliare Orchidaceae 7
Ophrys bombyliflora Čmeliak Orchidea Orchidaceae 7
Ophrys candica White Ophrys Orchidaceae 5
Ophrys cretica Cretan Ophrys Orchidaceae 7
Ophrys dyris Ophrys dyris Orchidaceae 7
Ophrys episcopalis Bishop's Ophrys Orchidaceae 7
Ophrys fuciflora Neskorý pavúk-orchidea Orchidaceae 7
Ophrys fusca Sombre Bee Orchid Orchidaceae 7
Ophrys galilaea Malokveté žlté včely Ophrys Orchidaceae 7
Ophrys insectifera Fly Orchid Orchidaceae 7
Ophrys iricolor Rainbow Ophrys Orchidaceae 7
Ophrys kotschyi Cyprus včelí Orchidaceae 7
Ophrys lutea Yellow Ophrys Orchidaceae 3
Ophrys melena Ophrys melena Orchidaceae 7
Ophrys parvimaculata Ophrys parvimaculata Orchidaceae 7
Ophrys phryganae Phrygana Ophrys Orchidaceae 5
Ophrys promontorii Ophrys promontorii Orchidaceae 7
Ophrys regis-ferdinandii Ophrys regis-ferdinandii Orchidaceae 5
Ophrys scolopax Orchidea lesná Orchidaceae 5
Druh Ophrys scolopax subsp. apiformis Orchidea lesná Orchidaceae 5
Ophrys sicula Ophrys sicula Orchidaceae 3
Ophrys speculum Zrkadlová orchidea Orchidaceae 7
Druh Ophrys speculum subsp . lusitanica Lusitanica orchidea Orchidaceae 7
Druh Ophrys sphegodes Ranná orchidea pavúka Orchidaceae 7
Druh Ophrys sphegodes subsp . araneola Ophrys araneola Orchidaceae 7
Druh Ophrys sphegodes subsp . aveyronensis Ophrys aveyronensis Orchidaceae 7
Druh Ophrys sphegodes subsp . cretensis Ophrys cretensis Orchidaceae 7
Druh Ophrys sphegodes subsp . gortynia Ophrys gortynia Orchidaceae 7
Druh Ophrys sphegodes subsp . mammosa Ophrys mammosa Orchidaceae 7
Druh Ophrys sphegodes subsp . passionis Dark Ophrys Orchidaceae 7
Druh Ophrys sphegodes subsp . spruneri Grecian Spider Orchid Orchidaceae 7
Ophrys tenthredinifera Sawfly Orchid Orchidaceae 5
Ophrys trollii Wasp Orchid Orchidaceae 7
Ophrys x flavicans Ophrys x flavicans Orchidaceae 7
Opuntia ficus-indica Opuncia Cactaceae 3
Orchis anatolica Anatolian Orchid Orchidaceae 5
Orchis anthropophora Muž orchidey Orchidaceae 5
Orchis intaktná Husto kvitnúca orchidea Orchidaceae 2
Orchis italica Naked Man Orchid Orchidaceae 1
Orchis lactea Mliečna orchidea Orchidaceae 5
Orchis mascula Ranofialová orchidea Orchidaceae 5
Orchis mascula subsp . speciosa Bohemian Early Purple-orchid Orchidaceae 5
Orchis militaris Vojenská orchidea Orchidaceae 5
Orchis olbiensis Juhoeurópska ranofialová orchidea Orchidaceae 5
Orchis papilionacea Orchidea ružového motýľa Orchidaceae 5
Orchis pauciflora Riedko kvitnúca orchidea Orchidaceae 3
Orchis provinicialis Provensálska orchidea Orchidaceae 3
Orchis purpurea Lady Orchid Orchidaceae 5
Orchis quadripunctata Orchidea so štyrmi bodkami Orchidaceae 5
Orchis simia Opičia orchidea Orchidaceae 5
Orchis sitiaca Orchis sitiaca Orchidaceae 5
Ornithogalum narbonense Ornithogalum narbonense Asparagaceae 2
Ornithogalum umbellatum Betlehemská hviezda Asparagaceae 2
Orobanche ametystea Ametyst Broomrape Orobanchaceae 7
Orobanche crenata Karafiátom voňajúci Broomrape Orobanchaceae 2
Orobanche elatior Knapweed Broomrape Orobanchaceae 7
Orobanche foetida Orobanche foetida Orobanchaceae 5
Orobanche minor Spoločný Broomrape Orobanchaceae 7
Orobanche ramosa Konope Broomrape Orobanchaceae 6
Oxalis acetosella Šťavel Oxalidaceae 2
Oxalis articulata Ružová Oxalis Oxalidaceae 4
Oxalis Pes-capre Bermudský blatouch Oxalidaceae 3
Paeonia broteroi Paeonia broteroi Paeoniaceae 5
Paeonia clusii Clusiova pivonka Paeoniaceae 5
Paeonia mascula Divoká pivonka Paeoniaceae 5
Pancratium maritimum Morský narcis Amaryllidaceae 2
Papaver rhoeas Mak poľný Papaveraceae 4
Parentucellia viscosa Žltá Bartsia Orobanchaceae 3
Paris quadrifolia Bylinka Paríž Melanthiaceae 1
Parnassia palustris Tráva Parnasu Celastraceae 2
Paronychia argentea Paronychia Caryophyllaceae 4
Pastinaca sativa Divoký paštrnák Apiaceae 3
Pedicularis groenlandica Slonia hlava Orobanchaceae 5
Pedicularis palustris Marsh Lousewort Orobanchaceae 5
Pedicularis parryi Parry's Lousewort Orobanchaceae 5
Pedicularis sylvatica Vši Orobanchaceae 5
Pedicularis verticillata Verticillate Lousewort Orobanchaceae 5
Penstemon whippleanus Whippleov Penstemon Plantaginaceae 5
Pentaglottis sempervivens Zelený Alkanet Boraginaceae 6
Persicaria amphibia Obojživelné bistro Polygonaceae 4
Hydropiper persicaria Vodný korenie Polygonaceae 2
Persicaria maculosa Redshank Polygonaceae 5
Petasites hybridus Butterbur Asteraceae 5
Petromarula pinnata Skalný šalát Campanulaceae 6
Phacelia sericea Fialové strapce Hydrophyllaceae 5
Phlomis cretica Cretan Phlomis Lamiaceae 3
Phlomis fruticosa Jeruzalemský mudrc Lamiaceae 3
Phlomis lanata Trpasličí jeruzalemský mudrc Lamiaceae 3
Phlomis purpurea Fialová Phlomis Lamiaceae 5
Phlomis tuberosa Hľuzovitá Phlomis Lamiaceae 5
Pilosella aurantiaca Líška a mláďatá Asteraceae 4
Pilosella officinarum Jastrabník myšiarsky Asteraceae 3
Pinguicula vulgaris Butterwort Lentibulariaceae 5
Platanthera bifolia Malý motýľ-orchidea Orchidaceae 2
Platanthera chlorantha Väčší motýľ - orchidea Orchidaceae 2
Platanthera dilatata Orchidea White Bog Orchidaceae 2
Platanthera dilatata var. leucostachys Sierra Rein-orchidea Orchidaceae 2
Platanthera huronensis Orchidea zeleného močiara Orchidaceae 2
Platanthera hyperborea Northern Green Rein-orchidea Orchidaceae 2
Platanthera obtusata Orchidea s tupými listami Orchidaceae 2
Polygala major Polygala major Polygalaceae 6
Polygala vulgaris Mliečna vňať Polygalaceae 6
Polygonatum multiflorum Spoločná pečať šalamúna Asparagaceae 2
Polygonatum odoratum Uhlová Šalamúnova pečať Asparagaceae 2
Potamogeton natans Pondweed Potamogetonaceae 1
Potentilla anglica Koncový Tormentil Ružovité 3
Potentilla anserina Silverweed Ružovité 3
Potentilla erecta Tormentil Ružovité 3
Potentilla reptans Plazivý cinquefoil Ružovité 3
Potentilla sterilis Neplodná jahoda Ružovité 2
Primula elatior Oxlip Primulaceae 3
Primula farinosa Prvosienka vtáčieho oka Primulaceae 3
Primula veris Petrklíč Primulaceae 3
Primula vulgaris Prvosienka Primulaceae 3
Prunella laciniata Samoliečiace sa na listnaté listy Lamiaceae 2
Prunella vulgaris Samoliečenie Lamiaceae 5
Prunus dulcis Mandle Ružovité 4
Pseudofumaria lutea Žltá Corydalis Papaveraceae 3
Pseudorchis albida Malá biela orchidea Orchidaceae 2
Pulicaria dysenterica Fleabane obyčajná Asteraceae 3
Pyrola rotundifolia Okrúhle listy Pyrolaceae 2
Ranunculus acris Maslák Ranunculaceae 3
Ranunculus asiaticus Turban Buttercup Ranunculaceae 3
Ranunculus ficaria Malý skorocel Ranunculaceae 3
Ranunculus flammula Malá kopijovitá Ranunculaceae 3
Ranunculus fluitans Vodný Crowfoot Ranunculaceae 2
Ranunculus hederaceus Crowfoot s brečtanom Ranunculaceae 2
Ranunculus lingua Spearwort väčší Ranunculaceae 3
Ranunculus omiophyllus Crowfoot s okrúhlymi listami Ranunculaceae 2
Ranunculus repens Maslovník plazivý Ranunculaceae 3
Ratibida columnifera Koneflower Asteraceae 4
Reseda alba Biela Mignonette Resedaceae 2
Reseda lutea Wild Mignonette Resedaceae 2
Reseda luteola Zvar Resedaceae 3
Rhinathus minor Žltá hrkálka Orobanchaceae 3
Rhodiola rhodantha Kráľovná koruna Crassulaceae 5
Rhodiola rosea Kráľovská koruna Crassulaceae 4
Rhododendron ponticum Rododendron Ericaceae 5
Romulea bulbocodium Romulea bulbocodium Iridaceae 5
Rosa canina Psia ruža Ružovité 5
Rosa pimpinellifolia Burnet Rose Ružovité 4
Rumex acetosa Šťovík obyčajný Polygonaceae 7
Ruta chalepensis Fringed Rue Rutaceae 3
Salvia verbenaca Divoká Clary Lamiaceae 1
Sanguisorba minor Šalát Burnet Ružovité 4
Sanguisorba officinalis Skvelý Burnet Ružovité 4
Sarcocornia perennis Trvalka jarná Chenopodiaceae 1
Saxifraga stellaris Hviezdny lomikameň Saxifragaceae 2
Saxifraga tridactylites Saxifrage ľalia Saxifragaceae 2
Scandix pecten-veneris Pastierske ihly Apiaceae 2
Scilla autumnalis Jesenný squill Asparagaceae 5
Scilla bifolia Alpská squill Asparagaceae 6
Scilla monophyllos Jednolistá Scilla Asparagaceae 6
Scilla peruviana Scilla peruviana Asparagaceae 6
Scilla verna Jarný squill Asparagaceae 6
Scolymus hispanicus Závod španielskej ustrice Asteraceae 1
Scorzonera cretica Krétska viperova tráva Asteraceae 3
Scrophularia auriculata Vodný figovník Scrophulariaceae 4
Scrophularia nodosa Spoločný figwort Scrophulariaceae 1
Sedum aker Hryzenie rozchodníka Crassulaceae 3
Sedum anglicum Anglický rozchodník Crassulaceae 4
Senecio aquaticus Marsh Ragwort Asteraceae 3
Senecio jacobaea Ragwort obyčajný Asteraceae 3
Senecio squalidus Oxford Ragwort Asteraceae 3
Senecio vulgaris Podzemok Asteraceae 3
Serapias apulica Serapias apulica Orchidaceae 4
Serapias cordigera Serapias kvetovaný srdcom Orchidaceae 4
Serapias lingua Jazyk orchidey Orchidaceae 5
Serapias neglecta Serapias neglecta Orchidaceae 4
Serapias orientalis Východný jazyk orchidey Orchidaceae 4
Serapias parviflora Malokveté Serapias Orchidaceae 4
Serapias strictiflora Serapias strictiflora Orchidaceae 7
Serapias vomeracea Orchidea s dlhými perami Orchidaceae 4
Serratula tinctoria Píla-mladina Asteraceae 3
Silene acaulis Moss Campion Caryophyllaceae 5
Silene colorata Ružová klietka Caryophyllaceae 4
Silene dioica Red Campion Caryophyllaceae 4
Silene flos-cuculi Otrhaný Robin Caryophyllaceae 5
Silene gallica Kytička malokvetá Caryophyllaceae 4
Silene latifolia Biely Campion Caryophyllaceae 2
Silene nutans Nottingham Catchfly Caryophyllaceae 2
Silene rothmaleri Silene rothmaleri Caryophyllaceae 5
Silene uniflora Sea Campion Caryophyllaceae 2
Silene vulgaris Campion močového mechúra Caryophyllaceae 2
Smyrnium olusatrum Alexandri Apiaceae 2
Solanum dulcamara Horkosladký Solanaceae 5
Solanum linnaeanum Apple of Sodom Solanaceae 5
Solidago virgaurea Zlatobyľ Asteraceae 3
Sonchus arvensis Trvalka prasliak bodliak Asteraceae 3
Sonchus asper Pichľavý bodliak Asteraceae 3
Sonchus oleraceus Hladký prasliak bodliak Asteraceae 3
Sparganium emersum Nerozvetvený Bur-trstina Sparganiaceae 1
Sparganium erectum Rozvetvený Bur-trstina Sparganiaceae 1
Spergularia media Sea Spurrey Caryophyllaceae 5
Spiranthes aestivalis Trendy letnej dámy Orchidaceae 2
Spiranthes romanzoffiana Trendy írskej dámy Orchidaceae 2
Spiranthes spiralis Jesenné dámske tresky Orchidaceae 2
Stachys arvensis Rany poľné Lamiaceae 5
Stachys officinalis Betony Lamiaceae 5
Stachys palustris Marsh Woundwort Lamiaceae 5
Stachys sylvatica Hedge Woundwort Lamiaceae 5
Stellaria graminea Malá stehná Caryophyllaceae 2
Stellaria holostea Všívaná veľká Caryophyllaceae 2
Succisa pratensis Devilsbit Scabious Dipsacaceae 6
Symphytum officinale Kostival obyčajný Boraginaceae 5
Tanacetum parthenium Horúčka Asteraceae 3
Tanacetum vulgare Tansy Asteraceae 3
Taraxacum officinale Púpava Asteraceae 3
Teucrium scorodonia Šalvia drevná Lamiaceae 2
Thalictrum aquilegifolium Great Meadow Rue Ranunculaceae 2
Thymus polytrichus Divoký tymián Lamiaceae 5
Tolpis barbata Európska dáždniková mliečna Asteraceae 3
Tragopogon hybridus Pastvina Kozie fúzy Asteraceae 5
Tragopogon porrifolius Kozia brada Asteraceae 5
Traunsteinera globosa Traunsteinera globosa Orchidaceae 5
Trifolium medium Cik-cak ďatelina Fabaceae 5
Trifolium pratense Červená ďatelina Fabaceae 4
Tripleurospermum inodorum Bez vône Mayweed Asteraceae 2
Tripleurospermum maritimum Morské riasy Asteraceae 2
Tripodion tetraphyllum Vetchý močový mechúr Fabaceae 3
Trollius europaeus Globe Flower Ranunculaceae 3
Trollius laxus Šíriaci sa kvet zemegule Ranunculaceae 3
Tuberaria guttata Bodkovaný Rockrose Cistaceae 3
Tulipa cretica Krétsky tulipán Liliaceae 5
Tulipa saxatilis Skalný tulipán Liliaceae 5
Tussilago farfara Podbeľ Asteraceae 3
Typha latifolia Sieťovka veľká (trstina veľká) Typhaceae 7
Umbilicus rupestris Pupok Crassulaceae 1
Urtica dioica Žihľava dvojdomá Urticaceae 1
Utricularia vulgaris Mechúr veľký Lentibulariaceae 3
Valeriana dioica Marsh Valerian Caprifoliaceae 5
Valeriana officinalis Valerián obyčajný Caprifoliaceae 5
Vallisnaria spiralis Tape-tráva Hydrocharitaceae 1
Verbascum arcturus Verbascum arcturus Scrophulariaceae 3
Verbascum sinuatum Wavyleaf Mullein Scrophulariaceae 3
Verbascum thapsus Skvelá divina Scrophulariaceae 3
Veronica beccabunga Brooklime Plantaginaceae 6
Veronica Chamaedrys Germander Speedwell Plantaginaceae 6
Vicia benghalensis Červená všívaná vačica Fabaceae 4
Vicia cracca Všívaný vikár Fabaceae 6
Vicia melanops Vicia melanops Fabaceae 7
Vicia orobus Bitter-vika Fabaceae 5
Vicia sativa Spoločný vetchý Fabaceae 5
Vinca minor Malá brčál Apocynaceae 6
Viola arborescens Woody / Shrubby Violet Violaceae 6
Viola biflora Dvojkvetá fialová Violaceae 3
Viola odorata Sladký voilet Violaceae 5
Viola reichenbachiana Early Dog Voilet Violaceae 5
Viola riviniana Spoločný pes Voilet Violaceae 5
Viola tricolor subsp . curtisii Dune Pansy Violaceae 5
Wahlenbergia hederacea Zvonček brečtanový Campanulaceae 5
Yucca glauca Mydlica Yucca Asparagaceae 2