Kvetiny, Británia a Európa: zoradené podľa bežných mien

Eryngium maritimum - cezmína morská Epipactis atrorubens - tmavočervený helleborín Ophrys lutea - žltá Ophrys - žltá včela orchidea Melampyrum arvense - kravská pšenica Iris lutescens Dracunculus vulgaris - drak obyčajný Narcissus elegans

Fotografie, identifikácia a príručky biotopov pre 650 druhov divých kvetov z Británie a Európy. Obrázkové galérie rastlinných rodín vrátane 150 divokých orchideí. Pozrite si tiež podstatu a biológiu orchideí, systematiku a taxonómiu, označenia ochrany a starostlivosť o orchidey ako izbové rastliny.

Register druhov - triediť podľa:> Vedecké názvy> Bežné názvy> Botanické čeľade> Dominantná farba

Crassulaceae
A až Z vedeckými názvami A až Z bežnými názvami A až Z od botanických rodín podľa farby
Smyrnium olusatrum Alexandri Apiaceae 2
Linaria algarviana Algarve Toadflax Plantaginaceae 5
Allium subvillosum Allium subvillosum Amaryllidaceae 2
Prunus dulcis Mandle Ružovité 4
Clematis alpina Alpine Clematis Ranunculaceae 6
Minuartia obtusiloba Alpský pieskovec Caryophyllaceae 2
Scilla bifolia Alpská squill Asparagaceae 6
Orobanche ametystea Ametyst Broomrape Orobanchaceae 7
Persicaria amphibia Obojživelné bistro Polygonaceae 4
Orchis anatolica Anatolian Orchid Orchidaceae 5
Andryala integrifolia Andryala Asteraceae 3
Anemone drženíreichii Anemone drženíreichii Ranunculaceae 2
Polygonatum odoratum Uhlová Šalamúnova pečať Asparagaceae 2
Consolida ambigua Ročný Larkspur Ranunculaceae 6
Solanum linnaeanum Apple of Sodom Solanaceae 5
Aquilegia vulgaris Aquilegia Ranunculaceae 6
Aristolochia paucinervis Aristolochia longa Aristolochiaceae 7
Balsamorhiza sagitata Arrowleaf Balsamroot Asteraceae 3
Astragalus lusitanicus Astragalus lusitanicus Fabaceae 2
Astragalus tragacantha subsp. vicentinus Astragalus tragacantha Fabaceae 2
Aubretia deltoidea Aubrieta Brassicaceae 5
Colchicum autumnale Jesenný krokus Colchicaceae 5
Spiranthes spiralis Jesenné dámske tresky Orchidaceae 2
Acis autumnalis Jesenná vločka Amaryllidaceae 2
Scilla autumnalis Jesenný squill Asparagaceae 5
Gynandriris sisyrinchium Barbary Nut Iridaceae 6
Potentilla sterilis Neplodná jahoda Ružovité 2
Melittis melissophyllum Bastard Balm Lamiaceae 5
Linum narbonense Krásny Ľan Linaceae 6
Ophrys apifera Včelia orchidea Orchidaceae 7
Ophrys apifera x Ophrys insectifera Bee Orchid x Fly Orchid Orchidaceae 7
Erica cinerea Bell Heather Ericaceae 5
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 3
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 5
Oxalis Pes-capre Bermudský blatouch Oxalidaceae 3
Ophrys bertolonii Bertoloniho včelia orchidea Orchidaceae 5
Stachys officinalis Betony Lamiaceae 5
Primula farinosa Prvosienka vtáčieho oka Primulaceae 3
Lotus corniculatus Trojlístok vtákov Fabaceae 3
Neottia nidus-avis Vtáčie hniezdo orchidey Orchidaceae 7
Ophrys episcopalis Bishop's Ophrys Orchidaceae 7
Sedum aker Hryzenie rozchodníka Crassulaceae 3
Lupinus micranthus Bitter Blue Lupin Fabaceae 6
Solanum dulcamara Horkosladký Solanaceae 5
Ferraria crispa Čierna vlajka Iridaceae 7
Medicago lupulina Black Medick Fabaceae 3
Gymnadenia nigra subsp. rhellicani Čierna vanilková orchidea Orchidaceae 5
Silene vulgaris Campion močového mechúra Caryophyllaceae 2
Tripodion tetraphyllum Vetchý močový mechúr Fabaceae 3
Gaillardia aristata Deka kvetina Asteraceae 3
Geranium sanguineum Bloody Crane's Bill Geraniaceae 5
Cynoglossum creticum Jazyk modrého psa Boraginaceae 6
Lactuca perennis Modrý šalát Asteraceae 6
Hyacinthoides non-scripta Bluebell Asparagaceae 6
Platanthera obtusata Orchidea s tupými listami Orchidaceae 2
Narthecium ossifragum Bog Asphodel Nartheciaceae 3
Myrica gale Bog Myrtle Myricaceae 4
Hammarbya paludosa Bog Orchid Orchidaceae 1
Anagallis tenella Bog Pimpernel Primulaceae 5
Andromeda porifolia Bog Rosemary Ericaceae 5
Menyanthes trifoliata Bogbean Menyanthaceae 2
Orchis mascula subsp . speciosa Bohemian Early Purple-orchid Orchidaceae 5
Borago officinalis Borák lekársky Boraginaceae 1
Bougainvillea glabra Popínavé rastliny Nyctaginaceae 5
Sparganium erectum Rozvetvený Bur-trstina Sparganiaceae 1
Lathyrus latifolius Večný hrášok listnatý Fabaceae 5
Epipactis helleborine Helleborine širokolistá Orchidaceae 1
Epipactis helleborine var. albifolia Helleborine širokolistá Orchidaceae 2
Epipactis helleborine var. purpurea Helleborine širokolistá Orchidaceae 5
Epipactis helleborine var. viridiflora Helleborine širokolistá Orchidaceae 1
Dactylorhiza majalis Orchidea širokolistá Orchidaceae 5
Potamogeton natans Pondweed Potamogetonaceae 1
Veronica beccabunga Brooklime Plantaginaceae 6
Anacamptis coriophora Bug Orchid Orchidaceae 4
Anacamptis coriopohora subsp. fragrans Bug Orchid Orchidaceae 5
Ajuga reptans Polnice Lamiaceae 5
Typha latifolia Sieťovka veľká (trstina veľká) Typhaceae 7
Ophrys bombyliflora Čmeliak Orchidea Orchidaceae 7
Rosa pimpinellifolia Burnet Rose Ružovité 4
Aethionema saxatile Spálený Candytuft Brassicaceae 2
Neotinea ustulata Orchidea so spálenou špičkou Orchidaceae 5
Lupinus arboreus Bush Lupin Fabaceae 3
Petasites hybridus Butterbur Asteraceae 5
Ranunculus acris Maslák Ranunculaceae 3
Pinguicula vulgaris Butterwort Lentibulariaceae 5
Cotula coronopifolia Gombička Asteraceae 3
Elodea canadensis Kanadský pleskáč Hydrocharitaceae 1
Carlina vulgaris Carline Thistle Asteraceae 7
Orobanche crenata Karafiátom voňajúci Broomrape Orobanchaceae 2
Lilium carniolicum Carnic Lily Liliaceae 4
Nepeta tuberosa Mačka (Nepeta tuberosa) Lamiaceae 6
Centaurea pullata Centaurea pullata Asteraceae 5
Gymnadenia conopsea Krieda voňavá orchidea Orchidaceae 5
Chamorchis alpina Chamorchis alpina Orchidaceae 1
Anacamptis morio subsp. champagneuxii Šampanské orchidey Orchidaceae 5
Cichorium intybus Čakanka Asteraceae 6
Cistanche phelypaea Cistanche Orobanchaceae 3
Galium aparine Sekáčiky Rubiaceae 2
Paeonia clusii Clusiova pivonka Paeoniaceae 5
Aquilegia caerulea Colorado Blue Columbine Ranunculaceae 6
Tussilago farfara Podbeľ Asteraceae 3
Asphodelus aestivus Spoločný Asphodel Xanthorrhoeaceae 2
Camassia quamash Bežné modré kamery Asparagaceae 6
Orobanche minor Spoločný Broomrape Orobanchaceae 7
Hypochaeris radicata Spoločná mačka Asteraceae 3
Centaurium erythraea Spoločná Centaury Gentianacea 5
Symphytum officinale Kostival obyčajný Boraginaceae 5
Eriophorum angustifolium Tráva obyčajná bavlna Cyperaceae 2
Melampyrum pratense Kravica obyčajná Orobanchaceae 3
Cuscuta epithymum Spoločný Dodder Cuscutaceae 4
Viola riviniana Spoločný pes Voilet Violaceae 5
Dracunculus vulgaris Spoločný drak Arum Araceae 7
Lemna minor Kačica obyčajná Lemnaceae 1
Scrophularia nodosa Spoločný figwort Scrophulariaceae 1
Pulicaria dysenterica Fleabane obyčajná Asteraceae 3
Lithospermum officinale Spoločný Gromwell Boraginaceae 2
Galeopsis tetrahit Konope obyčajná Lamiaceae 5
Centaurea nigra Knapweed obyčajný Asteraceae 5
Malva sylvestris Slez obyčajný Malvaceae 5
Senecio jacobaea Ragwort obyčajný Asteraceae 3
Cochlearia officinalis Tráva obyčajná Brassicaceae 2
Polygonatum multiflorum Spoločná pečať šalamúna Asparagaceae 2
Rumex acetosa Šťovík obyčajný Polygonaceae 7
Dactylorhiza fuchsii Spoločná škvrnitá orchidea Orchidaceae 5
Dactylorhiza fuchsii var. rodochila Spoločná škvrnitá orchidea Orchidaceae 5
Linaria vulgaris Spoločný Toadflax Plantaginaceae 3
Neottia ovata Spoločný Twayblade Orchidaceae 1
Valeriana officinalis Valerián obyčajný Caprifoliaceae 5
Vicia sativa Spoločný vetchý Fabaceae 5
Ratibida columnifera Koneflower Asteraceae 4
Neotinea conica Kónická orchidea Orchidaceae 5
Neotinea tridentata subsp . conica Kónická orchidea Orchidaceae 5
Cardamine bulbifera Koralový koreň Brassicaceae 5
Corallorhiza trifida Koralový koreň Orchidaceae 1
Centaurea cyanus Chrpa Asteraceae 6
Eriophorum vaginatum Bavlnená tráva (Bog Cotton) Cyperaceae 2
Anthriscus sylvestris Kravská petržlenová vňať Apiaceae 2
Primula veris Petrklíč Primulaceae 3
Ranunculus repens Maslovník plazivý Ranunculaceae 3
Potentilla reptans Plazivý cinquefoil Ružovité 3
Lysimachia nummularia Plazivá Jenny Primulaceae 3
Goodyera repens Plazivé dámske kadečky Orchidaceae 2
Cirsium arvense Plazivý bodliak Asteraceae 5
Melampyrum cristatum Chocholatá kravská pšenica Orobanchaceae 5
Arum creticum Cretan Arum Araceae 3
Aristolochia cretica Krétsky rod Aristolochiaceae 7
Ophrys cretica Cretan Ophrys Orchidaceae 7
Phlomis cretica Cretan Phlomis Lamiaceae 3
Cyclamen creticum Krétsky sušený chlieb Primulaceae 2
Tulipa cretica Krétsky tulipán Liliaceae 5
Scorzonera cretica Krétska viperova tráva Asteraceae 3
Erica tetralix Kríža listnatá Heath Ericaceae 5
Anemone coronaria Crown Anemone Ranunculaceae 4
Glebionys coronaria Crown Daisy Asteraceae 3
Cardamine pratensis Kvet kukučky Brassicaceae 5
Geranium dissectum Rezané listy Geraniaceae 5
Prunella laciniata Samoliečiace sa na listnaté listy Lamiaceae 2
Ophrys kotschyi Cyprus včelí Orchidaceae 7
Cytinus hypocistis Cytinus hypocistus Rafflesiaceae 3
Cytinus ruber Cytinus ruber Rafflesiaceae 4
Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Orchidaceae 5
Dactylorhiza saccifera Dactylorhiza saccifera Orchidaceae 5
Dactylorhiza xgrandis Dactylorhiza xgrandis Orchidaceae 5
Narcissus pseudonarcissus Narcis Amaryllidaceae 3
Bellis perennis Daisy Asteraceae 2
Taraxacum officinale Púpava Asteraceae 3
Druh Ophrys sphegodes subsp . passionis Dark Ophrys Orchidaceae 7
Epipactis atrorubens Tmavočervený helleborín Orchidaceae 4
Atropa belladonna Smrtiaci nočný tieň Solanaceae 5
Neotinea maculata Husto kvitnúca orchidea Orchidaceae 5
Orchis intaktná Husto kvitnúca orchidea Orchidaceae 2
Succisa pratensis Devilsbit Scabious Dipsacaceae 6
Digitalis lanata Digitalis lanata Plantaginaceae 7
Dipcadi serotinum Dipcadi Liliaceae 7
Rosa canina Psia ruža Ružovité 5
Mercurialis perennis Psia ortuť Euphorbiaceae 1
Erica ciliaris Dorset Heath Ericaceae 5
Filipendula vulgaris Dropwort Ružovité 2
Epipactis dunensis Duna helleborine Orchidaceae 1
Viola tricolor subsp . curtisii Dune Pansy Violaceae 5
Pelargónie phaeum Dusky Crane's-bill Geraniaceae 5
Aristolochia baetica Holanďanova fajka Aristolochiaceae 7
Convolvulus tricolor Trpasličí konvolvulus Convolvulaceae 6
Phlomis lanata Trpasličí jeruzalemský mudrc Lamiaceae 3
Malva multiflora Slez trpasličí Malvaceae 5
Viola reichenbachiana Early Dog Voilet Violaceae 5
Myosotis ramosissima Skoré Nezabudni Boraginaceae 6
Dactylorhiza incarnata subsp. inkarnáta Ranná marsh-orchidea Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. coccinea Ranná marsh-orchidea Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. orchroleuca Ranná marsh-orchidea Orchidaceae 2
Dactylorhiza incarnata subsp. pulchella Ranná marsh-orchidea Orchidaceae 5
Druh Ophrys sphegodes Ranná orchidea pavúka Orchidaceae 7
Orchis mascula Ranofialová orchidea Orchidaceae 5
Serapias orientalis Východný jazyk orchidey Orchidaceae 4
Dactylorhiza sambucina Orchidea starokvetá Orchidaceae 3
Inula helenium Elecampane Asteraceae 3
Anticlea elegans Elegantné fotoaparáty smrti Melanthiaceae 2
Pedicularis groenlandica Slonia hlava Orobanchaceae 5
Circaea lutetiana Zaklínačov nočný tieň Onagraceae 2
Sedum anglicum Anglický rozchodník 4
Epipactis lusitanica Epipactis lusitanica Orchidaceae 1
Epipactis microphylla Epipactis microphylla Orchidaceae 1
Epipactis neerlandica Epipactis neerlandica Orchidaceae 1
Epipactis tremolsii Epipactis tremolsii Orchidaceae 1
Erica multiflora Erica multiflora Ericaceae 5
Tolpis barbata Európska dáždniková mliečna Asteraceae 3
Oenothera biennis Večerný prvosienka Onograceae 3
Euphrasia officinalis Svetelný lúč Lamiaceae 2
Calypso bulbosa Rozprávková papuča Orchidaceae 5
Anacamptis collina Orchidea s vejármi Orchidaceae 4
Anacamptis collina Orchidea s vejármi Orchidaceae 5
Fedia cornucopiae Fedia Valerianaceae 5
Liparis loeselii Fen Orchid Orchidaceae 1
Foeniculum vulgare Fenikel Apiaceae 3
Tanacetum parthenium Horúčka Asteraceae 3
Dodecatheon pulchellum Niekoľkokvetá padajúca hviezda Primulaceae 5
Convolvulus arvensis Ľubovník poľný Convolvulaceae 2
Melampyrum arvense Polná krava-pšenica Orobanchaceae 5
Myosotis arvensis Pole Nezabudni Boraginaceae 6
Gladiolus italicus Mečík poľný Iridaceae 5
Papaver rhoeas Mak poľný Papaveraceae 4
Knautia arvensis Field Scabious Dipsacaceae 6
Stachys arvensis Rany poľné Lamiaceae 5
Butomus umbellatus Kvitnúci zhon Butomaceae 5
Ophrys insectifera Fly Orchid Orchidaceae 7
Orchis quadripunctata Orchidea so štyrmi bodkami Orchidaceae 5
Pilosella aurantiaca Líška a mláďatá Asteraceae 4
Digitalis purpurea Náprstník Plantaginaceae 5
Lavandula stoechas Francúzska levanduľa Lamiaceae 5
Arisarum simorrhinum Mníchova kukla Araceae 7
Dianthus superbus Fringed Pink Caryophyllaceae 5
Ruta chalepensis Fringed Rue Rutaceae 3
Nymphoides peltata Strapatý lekno Menyanthaceae 3
Fritillaria lusitanica Fritillaria lusitanica Liliaceae 5
Fritillaria meleagris Fritillaria meleagris Liliaceae 5
Dactylorhiza viridis Žabia orchidea Orchidaceae 4
Gennaria diphylla Gennaria diphylla Orchidaceae 2
Veronica Chamaedrys Germander Speedwell Plantaginaceae 6
Epipogium aphyllum Duchová orchidea Orchidaceae 5
Heracleum mantegazzianum Rokfort obrovský Apiaceae 2
Himantoglossum robertianum Obrie orchidey Orchidaceae 5
Trollius europaeus Globe Flower Ranunculaceae 3
Onosma erectum Zlatá kvapka Boraginaceae 3
Onosma graecum Zlatá kvapka Boraginaceae 3
Onosma taurica Zlatá kvapka Boraginaceae 7
Chrysosplenium opozitifolium Zlatá lomikameň Saxifragaceae 1
Solidago virgaurea Zlatobyľ Asteraceae 3
Muscari neglectum Hroznový hyacint Asparagaceae 6
Parnassia palustris Tráva Parnasu Celastraceae 2
Sanguisorba officinalis Skvelý Burnet Ružovité 4
Astrantia major Veľká Masterwort Apiaceae 5
Thalictrum aquilegifolium Great Meadow Rue Ranunculaceae 2
Verbascum thapsus Skvelá divina Scrophulariaceae 3
Epilobium hirsutum Veľká vŕba Onagraceae 5
Utricularia vulgaris Mechúr veľký Lentibulariaceae 3
Lotus pedunculatus Trojlístok väčší Fabaceae 3
Platanthera chlorantha Väčší motýľ - orchidea Orchidaceae 2
Chelidonium majus Vlaštovičník veľký Papaveraceae 3
Centaurea scabiosa Knapweed väčší Asteraceae 5
Ranunculus lingua Spearwort väčší Ranunculaceae 3
Stellaria holostea Všívaná veľká Caryophyllaceae 2
Druh Ophrys sphegodes subsp . spruneri Grecian Spider Orchid Orchidaceae 7
Euphorbia acanthothamnos Grécke ostnaté ostroha Euphorbiaceae 2
Pentaglottis sempervivens Zelený Alkanet Boraginaceae 6
Platanthera huronensis Orchidea zeleného močiara Orchidaceae 2
Frasera speciosa Zelený horec Gentianaceae 2
Helleborus viridis Čemeřice zelená Ranunculaceae 1
Epipactis phyllanthes Helleborine zelená Orchidaceae 1
Epipactis phyllanthes var . cambrensis Helleborine zelená Orchidaceae 1
Epipactis phyllanthes var . vectensis Helleborine zelená Orchidaceae 1
Anacamptis morio Orchidea so zelenými krídlami Orchidaceae 5
Cistus albidus Cistus sivý Cistaceae 5
Aegopodium podagraria Ground Elder Apiaceae 2
Glechoma hederacea Pozemný brečtan Lamiaceae 6
Senecio vulgaris Podzemok Asteraceae 3
Cistus ladanifer Gum Cistus Cistaceae 2
Gymnadenia frivaldii Gymnadenia frivaldii Orchidaceae 5
Gymnadenia odoratissima Gymnadenia odoratissima Orchidaceae 5
Haquetia epipactis Haquetia Apiaceae 1
Campanula rotundifolia Harebell Campanulaceae 6
Dactylorhiza cordigera Marsh-orchidea kvetovaná srdcom Orchidaceae 5
Serapias cordigera Serapias kvetovaný srdcom Orchidaceae 4
Galium saxatile Heath Bedstraw Rubiaceae 2
Gymnadenia borealis Heath Voňavá orchidea Orchidaceae 5
Lobelia urens Heath Lobelia Campanulaceae 6
Dactylorhiza maculata Vres bodkovaný-orchidea Orchidaceae 5
Calluna vulgaris Heather - Ling Ericaceae 5
Dactylorhiza ebudensis Hebridean Marsh-orchidea Orchidaceae 5
Galium mollugo Hedge Bedstraw Rubiaceae 2
Calystegia sepium Hedge Bindweed Convolvulaceae 2
Stachys sylvatica Hedge Woundwort Lamiaceae 5
Helichrysum stoechas Helichrysum stoechas Asteraceae 3
Conium maculatum Jedľovec Apiaceae 2
Oenanthe crocata Jedlovec vodný Dropwort Apiaceae 2
Eupatorium cannabinum Konopné řepík Asteraceae 5
Orobanche ramosa Konope Broomrape Orobanchaceae 6
Hyoscyamus niger Henbane Solanaceae 7
Paris quadrifolia Bylinka Paríž Melanthiaceae 1
Geranium robertianum Bylina Robert Geraniaceae 5
Impatiens grandulifera Himalájsky balzam Balsaminaceae 5
Heracleum sphondylium Boľševník Apiaceae 2
Asphodelus fistulosus Asphodel s dutými stopkami Xanthorrhoeaceae 2
Anacamptis sancta Svätá orchidea Orchidaceae 5
Lunaria annua Čestnosť Brassicaceae 5
Lonicera periclymenum Zimolez Caprifoliaceae 3
Cerinthe major Honeywort - krém Boraginaceae 3
Cerinthe major Medovka - fialová Boraginaceae 5
Carpobrutus edulis Hotentot Fig - fialový Aizoaceae 5
Carpobrutus edulis Hotentot Fig - žltá Aizoaceae 3
Melampyrum scardicum Maďarská kravská pšenica Orobanchaceae 5
Hypericum olympicum Hypericum olympicum Hypericaceae 3
Onopordum illyricum Ilýrsky škótsky bodliak Asteraceae 6
Iris albicans Iris albicans Iridaceae 2
Iris foetidissima Iris foetidissima Iridaceae 5
Iris lutescens Iris lutescens Iridaceae 3
Iris pseudopumila Iris pseudopumila Iridaceae 3
Iris reichenbachii Iris reichenbachii Iridaceae 3
Spiranthes romanzoffiana Trendy írskej dámy Orchidaceae 2
Dactylorhiza majalis var. kerrryensis Irish Marsh-orchid Orchidaceae 5
Wahlenbergia hederacea Zvonček brečtanový Campanulaceae 5
Ranunculus hederaceus Crowfoot s brečtanom Ranunculaceae 2
Cymbalaria muralis Iad-leaved Toadflax Plantaginaceae 5
Alliaria petiolata Jack-by-the-Hedge Brassicaceae 2
Fallopia japonica Japonská krídlatka Polygonaceae 2
Phlomis fruticosa Jeruzalemský mudrc Lamiaceae 3
Anthyllis vulneraria Oblička na obličkách Fabaceae 3
Rhodiola rosea Kráľovská koruna Crassulaceae 4
Orobanche elatior Knapweed Broomrape Orobanchaceae 7
Himantoglossum comperianum Komperova orchidea Orchidaceae 5
Orchis purpurea Lady Orchid Orchidaceae 5
Galium verum Lady's Bedstraw Rubiaceae 3
Alchemilla vulgaris Dámsky plášť Ružovité 1
Cypripedium calceolus Dámska papučová orchidea Orchidaceae 3
Calystegia silvatica Veľká svätojánska Convolvulaceae 2
Anchusa azurea Veľký modrý Alkanet Boraginaceae 6
Arum italicum Veľký kukučkový pinta Araceae 2
Euphorbia characias Veľký stredomorský pryšec Euphorbiaceae 2
Digitalis grandiflora Veľký náprstník žltý Plantaginaceae 3
Ophrys fuciflora Neskorý pavúk-orchidea Orchidaceae 7
Anacamptis laxiflora Orchidea s kvetom laax Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. fialová Leopard Orchid Orchidaceae 5
Doronicum columnae Leopardova zlosť Asteraceae 3
Arctium mínus Malý lopúch Asteraceae 5
Platanthera bifolia Malý motýľ-orchidea Orchidaceae 2
Ranunculus ficaria Malý skorocel Ranunculaceae 3
Vinca minor Malá brčál Apocynaceae 6
Misopates orontium Malý Snapdragon Plantaginaceae 5
Ranunculus flammula Malá kopijovitá Ranunculaceae 3
Stellaria graminea Malá stehná Caryophyllaceae 2
Neottia cordata Malá Twayblade Orchidaceae 7
Baldellia ranunculoides Malý vodný plantain Alismataceae 5
Epipactis sancta Lindisfarne Helleborine Orchidaceae 2
Himantoglossum hircinum Jašterica orchidea Orchidaceae 1
Serapias vomeracea Orchidea s dlhými perami Orchidaceae 4
Anacamptis morio subsp . longicornu Dlhoočkaná orchidea Orchidaceae 5
Arum maculatum Páni a dámy Araceae 1
Pedicularis sylvatica Vši Orobanchaceae 5
Druh Ophrys speculum subsp . lusitanica Lusitanica orchidea Orchidaceae 7
Dianthus deltoides Maiden Pink Caryophyllaceae 5
Malcolmia flexuosa Malcolmia flexuosa Brassicaceae 5
Cynomorium coccineum Maltézsky hríb Cynomoriaceae 7
Orchis anthropophora Muž orchidey Orchidaceae 5
Mandragora autumnalis Mandragora Solanaceae 5
Leucanthemum vulgare Marguerity Asteraceae 2
Galium palustre Marsh Bedstraw Rubiaceae 2
Comarum palustre Marsh Cinquefoil Ružovité 5
Gymnadenia densiflora Voňavá orchidea močiarna Orchidaceae 5
Epipactis palustris Marsh Helleborine Orchidaceae 2
Pedicularis palustris Marsh Lousewort Orobanchaceae 5
Althaea officinalis Marsh Mallow Malvaceae 5
Senecio aquaticus Marsh Ragwort Asteraceae 3
Hypericum elodes Ľubovník bodkovaný Hypericaceae 3
Valeriana dioica Marsh Valerian Caprifoliaceae 5
Epilobium palustre Marsh Willowherb Onagraceae 5
Stachys palustris Marsh Woundwort Lamiaceae 5
Caltha palustris Marsh-nechtík Ranunculaceae 3
Lilium martagon Martagon Lily Liliaceae 5
Pelargónie pratense Lúčny žeriav Geraniaceae 6
Cirsium dissectum Bodliak lúčny Asteraceae 5
Lathyrus pratensis Lúčne háčkovanie Fabaceae 3
Filipendula ulmaria Múčnatka Ružovité 2
Orchis militaris Vojenská orchidea Orchidaceae 5
Polygala vulgaris Mliečna vňať Polygalaceae 6
Neotinea lactea Mliečna orchidea Orchidaceae 5
Orchis lactea Mliečna orchidea Orchidaceae 5
Ophrys speculum Zrkadlová orchidea Orchidaceae 7
Misopates calycinum Misopates calycinum Plantaginaceae 5
Mimulus guttatus Kvet opice Phrymaceae 3
Orchis simia Opičia orchidea Orchidaceae 5
Silene acaulis Moss Campion Caryophyllaceae 5
Arum ideum Mountain Arum Araceae 2
Dryas octopetala Mountain Avens Ružovité 2
Antennaria dioica Večná hora Asteraceae 2
Gentiana parryi Horský horčík Gentianaceae 6
Pilosella officinarum Jastrabník myšiarsky Asteraceae 3
Malva moschata Musk slez Malvaceae 5
Herminium monorchis Musk Orchid Orchidaceae 1
Orchis italica Naked Man Orchid Orchidaceae 1
Narcissus calcicola Narcissus calcicola Amaryllidaceae 3
Narcissus elegans Narcissus elegans Amaryllidaceae 2
Narcissus serotinus Narcissus serotinus Amaryllidaceae 2
Echium angustifolium Bugloss úzkolistý Boraginaceae 6
Lupinus angustifolius Lupin úzkolistý Fabaceae 6
Dactylorhiza traunsteinerioides Marsh-orchidea úzkolistá Orchidaceae 5
Epipactis leptochila Helleborine s úzkymi perami Orchidaceae 1
Umbilicus rupestris Pupok Crassulaceae 1
Campanula trachelium Zvonček lekársky Campanulaceae 6
Lapsana communis Bradavica Asteraceae 3
Platanthera hyperborea Northern Green Rein-orchidea Orchidaceae 2
Dactylorhiza purpurella Orchidea severná Orchidaceae 5
Dactylorhiza purpurella var. cambrensis Northern Marsh-orchid var. cambrensis Orchidaceae 5
Silene nutans Nottingham Catchfly Caryophyllaceae 2
Dactylorhiza fuchsii subsp. okellyi O'Kelly's Spotted-orchid Orchidaceae 2
Clematis vitalba Brada starého človeka Ranunculaceae 2
Nerium oleander Oleander Apocynaceae 6
Scilla monophyllos Jednolistá Scilla Asparagaceae 6
Ononis pusilla Ononis pusilla Fabaceae 3
Ophrys apulica Ophrys apulica Orchidaceae 7
Druh Ophrys sphegodes subsp . araneola Ophrys araneola Orchidaceae 7
Druh Ophrys sphegodes subsp . aveyronensis Ophrys aveyronensis Orchidaceae 7
Ophrys bertoloniiformis Ophrys bertoloniiformis Orchidaceae 1
Druh Ophrys sphegodes subsp . cretensis Ophrys cretensis Orchidaceae 7
Ophrys dyris Ophrys dyris Orchidaceae 7
Druh Ophrys sphegodes subsp . gortynia Ophrys gortynia Orchidaceae 7
Druh Ophrys sphegodes subsp . mammosa Ophrys mammosa Orchidaceae 7
Ophrys melena Ophrys melena Orchidaceae 7
Ophrys parvimaculata Ophrys parvimaculata Orchidaceae 7
Ophrys promontorii Ophrys promontorii Orchidaceae 7
Ophrys regis-ferdinandii Ophrys regis-ferdinandii Orchidaceae 5
Ophrys sicula Ophrys sicula Orchidaceae 3
Ophrys x flavicans Ophrys x flavicans Orchidaceae 7
Impatiens capensis Oranžový balzam Balsaminaceae 5
Orchis sitiaca Orchis sitiaca Orchidaceae 5
Ornithogalum narbonense Ornithogalum narbonense Asparagaceae 2
Orobanche foetida Orobanche foetida Orobanchaceae 5
Senecio squalidus Oxford Ragwort Asteraceae 3
Primula elatior Oxlip Primulaceae 3
Paeonia broteroi Paeonia broteroi Paeoniaceae 5
Echium italicum Bledý Bugloss Boraginaceae 6
Onosma lucana Bledá zlatá kvapka Boraginaceae 2
Linaria repens Bledá muchotrávka Plantaginaceae 6
Narcissus papyraceus Paperwhite Narcissus Amaryllidaceae 2
Paronychia argentea Paronychia Caryophyllaceae 4
Pedicularis parryi Parry's Lousewort Orobanchaceae 5
Oenanthe lachenalii Vodná kvapka petržlenu Apiaceae 2
Tragopogon hybridus Pastvina Kozie fúzy Asteraceae 5
Sarcocornia perennis Trvalka jarná Chenopodiaceae 1
Sonchus arvensis Trvalka prasliak bodliak Asteraceae 3
Hypericum punctatum Perforovaná ľubovník bodkovaný Hypericaceae 3
Ophrys phryganae Phrygana Ophrys Orchidaceae 5
Conopodium majus Pignut Apiaceae 2
Matricaria discoidea Pineaple Mayweed Asteraceae 3
Anacamptis papilionaceae Orchidea ružového motýľa Orchidaceae 5
Orchis papilionacea Orchidea ružového motýľa Orchidaceae 5
Silene colorata Ružová klietka Caryophyllaceae 4
Crepis rubra Pink Hawksbeard Asteraceae 5
Cypripedium acaule Ružová dámska papučová orchidea Orchidaceae 4
Oxalis articulata Ružová Oxalis Oxalidaceae 4
Claytonia sibirica Ružová portulaka Portulacaceae 5
Narcissus poeticus Básnikov narcis Amaryllidaceae 3
Polygala major Polygala major Polygalaceae 6
Hieracium portlandicum Jastrab obyčajný Asteraceae 3
Limonium recurvum subsp. portlandicum Portlandské more spurge Plumbaginaceae 5
Euphorbia portlandica Portland Spurge Euphorbiaceae 2
Erica lusitanica Portugalské vresovisko Ericaceae 2
Drosophyllum lusitanicum Portugalská rosička Drosophyllaceae 3
Opuntia ficus-indica Opuncia Cactaceae 3
Argemone polyanthemos Pichľavý mak Papaveraceae 2
Sonchus asper Pichľavý bodliak Asteraceae 3
Primula vulgaris Prvosienka Primulaceae 3
Orchis provinicialis Provensálska orchidea Orchidaceae 3
Phacelia sericea Fialové strapce Hydrophyllaceae 5
Lythrum salicaria Fialová Loosestrife Lythraceae 5
Phlomis purpurea Fialová Phlomis Lamiaceae 5
Lathrea clandestina Fialová zubná pasta Orobanchaceae 5
Ajuga pyramidalis Pyramidálny kocka Lamiaceae 5
Anacamptis pyramidalis Pyramidálna orchidea Orchidaceae 5
Anacamptis pyramidalis var. albiflora Pyramidálna orchidea - biela odroda Orchidaceae 2
Rhodiola rhodantha Kráľovná koruna Crassulaceae 5
Gagea bohemica Radnor Lily Liliaceae 3
Silene flos-cuculi Otrhaný Robin Caryophyllaceae 5
Ophrys iricolor Rainbow Ophrys Orchidaceae 7
Allium ursinum Ramsons Amaryllidaceae 2
Anthemis rigida Harmanček bez lúčov Asteraceae 3
Odontites vernus Červená Bartsia Orobanchaceae 5
Silene dioica Red Campion Caryophyllaceae 4
Trifolium pratense Červená ďatelina Fabaceae 4
Lamium purpureum Červená Deadnettle Lamiaceae 5
Cephalanthera rubra Červená helleborine Orchidaceae 5
Glaucium corniculatum Červený rohatý-mak Papaveraceae 4
Vicia benghalensis Červená všívaná vačica Fabaceae 4
Centranthus ruber

Červený valerián Valerianaceae 4
Gymnadenia rubra Červená vanilková orchidea Orchidaceae 4
Persicaria maculosa Redshank Polygonaceae 5
Linaria reflexa Reflexované ovocie Toadflax Plantaginaceae 3
Ononis repens Odpočívadlo Fabaceae 5
Rhododendron ponticum Rododendron Ericaceae 5
Dactylorhiza elata Robustná Marsh-orchidea Orchidaceae 5
Dactylorhiza elata var. brennensis Robustná Marsh-orchidea var. brennensis Orchidaceae 5
Petromarula pinnata Skalný šalát Campanulaceae 6
Tulipa saxatilis Skalný tulipán Liliaceae 5
Gentianopsis Thermalis Rocky Mountain Fringed Gentian Gentianaceae 6
Dactylorhiza romana Rímska orchidea Orchidaceae 5
Romulea bulbocodium Romulea bulbocodium Iridaceae 5
Epilobium angustifolium Rosebay Willowherb Onagraceae 5
Ranunculus omiophyllus Crowfoot s okrúhlymi listami Ranunculaceae 2
Drosera rotundifolia Rosnatka okrúhlolistá Droseraceae 2
Pyrola rotundifolia Okrúhle listy Pyrolaceae 2
Saxifraga tridactylites Saxifrage ľalia Saxifragaceae 2
Cistus salviifolius Cistus šalviový Cistaceae 2
Sanguisorba minor Šalát Burnet Ružovité 4
Tragopogon porrifolius Kozia brada Asteraceae 5
Ophrys tenthredinifera Sawfly Orchid Orchidaceae 5
Serratula tinctoria Píla-mladina Asteraceae 3
Anagallis arvensis Scarlet Pimpernel Primulaceae 4
Tripleurospermum inodorum Bez vône Mayweed Asteraceae 2
Scilla peruviana Scilla peruviana Asparagaceae 6
Calystegia soldanella Morská svätojánska Convolvulaceae 2
Silene uniflora Sea Campion Caryophyllaceae 2
Pancratium maritimum Morský narcis Amaryllidaceae 2
Eryngium maritimum Sea Holly Apiaceae 6
Tripleurospermum maritimum Morské riasy Asteraceae 2
Prístav Medicago Sea Medick Fabaceae 3
Lathyrus japonicus Morský hrášok Fabaceae 5
Cakile maritima Morská raketa Brassicaceae 2
Armeria pungens Morská ruža Plumbaginaceae 4
Spergularia media Sea Spurrey Caryophyllaceae 5
Matthiola sinuata Morské zásoby Brassicaceae 5
Crambe maritima Morská kapusta Brassicaceae 2
Limonium vulgare Morská levanduľa Plumbaginaceae 5
Prunella vulgaris Samoliečenie Lamiaceae 5
Serapias apulica Serapias apulica Orchidaceae 4
Serapias neglecta Serapias neglecta Orchidaceae 4
Serapias strictiflora Serapias strictiflora Orchidaceae 7
Jasione montana Sheepsbit Scabious Campanulaceae 6
Scandix pecten-veneris Pastierske ihly Apiaceae 2
Geranium lucidum Svietiaci žeriav Geraniaceae 5
Asclepias speciosa Efektné mliečne riasy Apocynaceae 5
Lithodora fruticosa Krehký Gromwell Boraginaceae 6
Anagallis monelli Krovinatý bedrník Primulaceae 6
Platanthera dilatata var. leucostachys Sierra Rein-orchidea Orchidaceae 2
Silene rothmaleri Silene rothmaleri Caryophyllaceae 5
Malcolmia littorea Strieborný morský výlov Brassicaceae 5
Potentilla anserina Silverweed Ružovité 3
Hypericum pulchrum Štíhly ľubovník bodkovaný Hypericaceae 3
Pseudorchis albida Malá biela orchidea Orchidaceae 2
Silene gallica Kytička malokvetá Caryophyllaceae 4
Serapias parviflora Malokveté Serapias Orchidaceae 4
Ophrys galilaea Malokveté žlté včely Ophrys Orchidaceae 7
Lepidium heterophyllum Smith's Pepperwort Brassicaceae 2
Sonchus oleraceus Hladký prasliak bodliak Asteraceae 3
Antirrhinum majus Snapdragon Plantaginaceae 5
Achillea ptarmica Kýchavka Asteraceae 2
Gagea serotina Snowdon Lily Liliaceae 3
Galanthus nivalis Snežienka Liliaceae 2
Yucca glauca Mydlica Yucca Asparagaceae 2
Ophrys fusca Sombre Bee Orchid Orchidaceae 7
Orchis olbiensis Juhoeurópska ranofialová orchidea Orchidaceae 5
Dactylorhiza praetermissa Southern Marsh-orchidea Orchidaceae 5
Hyacinthoides hispanica Španielsky zvonček Asparagaceae 6
Iris xiphium Španielska Iris Iridaceae 6
Scolymus hispanicus Závod španielskej ustrice Asteraceae 1
Linaria ametystea Španielsky Toadflax Plantaginaceae 5
Orchis pauciflora Riedko kvitnúca orchidea Orchidaceae 3
Mentha spicata Oštepová mäta Lamiaceae 5
Ophrys biscutella Okuliarové okuliare Orchidaceae 7
Myriophyllum spicatum Spiceed Water Milfoil Haloragaceae 1
Tuberaria guttata Bodkovaný Rockrose Cistaceae 3
Trollius laxus Šíriaci sa kvet zemegule Ranunculaceae 3
Gentiana verna Jarný horec Gentianaceae 6
Scilla verna Jarný squill Asparagaceae 6
Ecballium elaterium Striekanie uhorky Cucurbitaceae 2
Ornithogalum umbellatum Betlehemská hviezda Asparagaceae 2
Saxifraga stellaris Hviezdny lomikameň Saxifragaceae 2
Erodium lebelii Lepkavý bocian Geraniaceae 5
Urtica dioica Žihľava dvojdomá Urticaceae 1
Chenopodium vulvaria Smradľavá husia noha Chenopodiaceae 2
Helleborus foetidus Smradľavá čemerica Ranunculaceae 1
Arbutus unedo Jahodový strom Ericaceae 4
Spiranthes aestivalis Trendy letnej dámy Orchidaceae 2
Viola odorata Sladký voilet Violaceae 5
Cephalanthera longifolia Helleborine s mečovými listami Orchidaceae 2
Tanacetum vulgare Tansy Asteraceae 3
Vallisnaria spiralis Tape-tráva Hydrocharitaceae 1
Muscari comosum Strapcový hyacint Asparagaceae 5
Dipsacus fullonum Čajka Dipsacaceae 6
Datura stramonium Tŕň-jablko Solanaceae 2
Matthiola tricuspidata Trojrohá pažba Brassicaceae 5
Acis trichophyllum Snehová vločka s tromi listami Amaryllidaceae 2
Armeria maritima Thrift (morské ružové) Plumbaginaceae 5
Serapias lingua Jazyk orchidey Orchidaceae 5
Neotinea tridentata Ozubená orchidea Orchidaceae 5
Potentilla erecta Tormentil Ružovité 3
Adoxa moschatellina Radničné hodiny Adoxaceae 2
Hypericum humifusum Trailing St John's Wort Hypericaceae 3
Potentilla anglica Koncový Tormentil Ružovité 3
Traunsteinera globosa Traunsteinera globosa Orchidaceae 5
Erica arborea Tree Heath Ericaceae 2
Malva arborea Slez lesný Malvaceae 5
Phlomis tuberosa Hľuzovitá Phlomis Lamiaceae 5
Oenanthe fistulosa Tubular Water Dropwort Apiaceae 2
Vicia cracca Všívaný vikár Fabaceae 6
Ranunculus asiaticus Turban Buttercup Ranunculaceae 3
Viola biflora Dvojkvetá fialová Violaceae 3
Epipactis dunensis subsp. tynenensis Tyne Helleborine Orchidaceae 2
Sparganium emersum Nerozvetvený Bur-trstina Sparganiaceae 1
Verbascum arcturus Verbascum arcturus Scrophulariaceae 3
Pedicularis verticillata Verticillate Lousewort Orobanchaceae 5
Vicia melanops Vicia melanops Fabaceae 7
Epipactis purpurata Violet Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis purpurata var. rosea Violet Helleborine Orchidaceae 5
Limodorum abortivum Violet Limodore Orchidaceae 5
Echium vulgare Zmije Bugloss Boraginaceae 6
Erysimum cheiri Wallflower Brassicaceae 3
Ophrys trollii Wasp Orchid Orchidaceae 7
Geum rivale Water Avens Ružovité 4
Ranunculus fluitans Vodný Crowfoot Ranunculaceae 2
Scrophularia auriculata Vodný figovník Scrophulariaceae 4
Myosotis scorpioides Voda Nezábudka Boraginaceae 6
Lobelia dortmanna Voda Lobelia Campanulaceae 5
Mentha aquatica Water Mint Lamiaceae 5
Hydropiper persicaria Vodný korenie Polygonaceae 2
Callitriche stagnalis Water Starwort Callitrichaceae 2
Nasturtium officinale Riečna voda Brassicaceae 2
Verbascum sinuatum Wavyleaf Mullein Scrophulariaceae 3
Reseda luteola Zvar Resedaceae 3
Meconopsis cambrica Waleský mak Papaveraceae 3
Corallorhiza maculata f. intermedia Western Coralroot (hnedo stonkový) Orchidaceae 1
Corallorhiza maculata f. immaculata Western Coralroot (žltý, bez škvŕn) Orchidaceae 1
Corallorhiza mertensiana Orchidea západného koralu Orchidaceae 1
Neottia cordata var. nefrophylla Westernová srdcovka Twayblade Orchidaceae 1
Aquilegia elegantula Západná Červená Kolumbína Ranunculaceae 4
Penstemon whippleanus Whippleov Penstemon Plantaginaceae 5
Platanthera dilatata Orchidea White Bog Orchidaceae 2
Silene latifolia Biely Campion Caryophyllaceae 2
Lamium album Biela Deadnettle Lamiaceae 2
Cephalanthera damasonium Biela helleborine Orchidaceae 2
Reseda alba Biela Mignonette Resedaceae 2
Ophrys candica White Ophrys Orchidaceae 5
Fumaria capreolata Biely zúrenársky podnik Papaveraceae 2
Nymphaea alba Biely lekno Nymphaeaceae 2
Angelica sylvestris Divoká Angelica Apiaceae 2
Brassica oleracea Lesná kapusta Brassicaceae 3
Daucus carota Divoká mrkva Apiaceae 2
Salvia verbenaca Divoká Clary Lamiaceae 1
Allium ampeloprasum Divoký pór Amaryllidaceae 5
Reseda lutea Wild Mignonette Resedaceae 2
Pastinaca sativa Divoký paštrnák Apiaceae 3
Paeonia mascula Divoká pivonka Paeoniaceae 5
Fragaria vesca Lesná jahoda Ružovité 2
Thymus polytrichus Divoký tymián Lamiaceae 5
Limonium sinuatum Okrídlená morská levanduľa Plumbaginaceae 5
Eranthis hyemalis Zimný akonit Ranunculaceae 3
Anemone nemorosa Drevená sasanka Ranunculaceae 2
Geum urbanum Wood Avens Ružovité 3
Vicia orobus Bitter-vika Fabaceae 5
Melampyrum nemerosum Drevo Krava-pšenica Orobanchaceae 3
Geranium sylvaticum Návrh zákona Wood Crane Geraniaceae 5
Lilium philadelphicum Drevo ľalia Liliaceae 4
Teucrium scorodonia Šalvia drevná Lamiaceae 2
Ophrys scolopax Orchidea lesná Orchidaceae 5
Druh Ophrys scolopax subsp. apiformis Orchidea lesná Orchidaceae 5
Lithophragma parviflorum Woodlandstar Saxifragaceae 2
Galium odoratum Woodruff Rubiaceae 2
Oxalis acetosella Šťavel Oxalidaceae 2
Viola arborescens Woody / Shrubby Violet Violaceae 6
Achillea millefolium Yarrow Asteraceae 2
Anemone palmata Žltá sasanka Ranunculaceae 3
Lamium galeobdolon Žltý archanjel Lamiaceae 3
Asphodeline lutea Žltý asfodel Xanthorrhoeaceae 3
Parentucellia viscosa Žltá Bartsia Orobanchaceae 3
Campanula thyrsoides Zvonček žltý Campanulaceae 3
Ciota tinctoria Žltý harmanček Asteraceae 3
Aquilegia flavescens Žltá kolumbína Ranunculaceae 3
Pseudofumaria lutea Žltá Corydalis Papaveraceae 3
Iris pseudacorus Iris žltej vlajky Iridaceae 3
Narcis bulbocodium Žltá obruč spodnička narcis Amaryllidaceae 3
Glaucium flavum Mak žltohnedý Papaveraceae 3
Lysimachia vulgaris Žltá Loosestrife Primulaceae 3
Lupinus luteus Žltý vlčí bôb Fabaceae 3
Ophrys lutea Yellow Ophrys Orchidaceae 3
Lysimachia nemorum Žltý bedrník Primulaceae 3
Rhinathus minor Žltá hrkálka Orobanchaceae 3
Astericus maritimus Sedmokráska žltá Asteraceae 3
Gagea peduncularis Žltá betlehemská hviezda Liliaceae 3
Nuphar lutea Žltý lekno Nymphaeaceae 3
Trifolium medium Cik-cak ďatelina Fabaceae 5